ניצוצות בתחום מדעים, טכנולוגיה, תעופה ורפואה

Give me space!

חובב חלל מושבע, מתנדב ב- SpaceIL, משמש כמנטור בקרן רמון בתחום החלל וחבר פעיל בהוריזון, קהילת מחנכי החלל של סוכנות החלל. וחוץ מזה - מהנדס חשמל, מג"ד במילואים, מכור לתשבצי הגיון, ובעל סקרנות אין קץ. התלמידים ישאו את עיניהם לשמיים ויגלו מה יש שם - על חלליות, מכוניות מעופפות, כוכבי לכת, חורים שחורים ואולי גם חייזרים. אבל בעיקר הם יגלו איך הסקרנות האנושית מביאה אותנו לפרוץ גבולות בחקר היקום. בואו לניצוץ של ניצן מורן.
להמשך קריאה

יזמות דרך חיים

ד"ר ארז וינרוט - מייסד-שותף ומנכ"ל - בעל ידע ומומחיות ייחודיים במודלים סביבתיים, בריאות סביבתית ומדעי האטמוספירה. דוקטורט מהאוניברסיטה העברית בירושלים ופוסט-דוקים באוניברסיטת סן חוזה סטייט, DRI (מכון לחקר המדבר בנבדה) וכן תפקידי עבר כפרופסור, מרצה וחוקר ב- DRI, מכללת הדסה ירושלים ובמרכז הבינתחומי הרצליה. יזם סדרתי עם תקופות רבות כמנכ"ל בחברות כמו Trendit שהבנתה מערכת Real-Time Demographics עבור יישומים מסחריים, Bombe NG שסיפקה מנוע פרופיל מנויים ושיפור פרסום עבור MNOs ו- MVNOs וקנרית שמציעה ייעוץ לערים חכמות. מדען ראשי…
להמשך קריאה

ציורים מספריםאימון אישי באמצעות פענוח ציורים

גילה הרשקוביץ בת 66 אמא לבן ובת סבתא ל5 נכדים ילידת עפולה מעפולה עבדתי כגננת 35 שנים בגמלאות 10 שנים היום מאמנת אישית באמצעות פענוח ציורים "ציורים מספרים" בניצוץ של גילה הרשקוביץ התלמידים יחשפו להבנת שפה חדשה שפת הציור ,הציור שלהם ושל אחרים. השימוש בסוגי הצבעים, ומה מבטא כל צבע ציור מחוץ לכיתה בשח הפתוח
להמשך קריאה

מחקר מדעי – ניסויים מדעיים מעניינים

שורוק חליליה בשארה מורה למדעים בבית ספר אחווה בטייבה. למדה הנדסאית בנייה במכללה למנהלת ומלמדת ונהנת מתחום החקר המדעי. בניצוץ של שרוק התלמידים יתנסו בתהליכי החקר על ידי ניסויים שונים. יכירו התלמידים את המושגים הבאים: מטר החקר, שאלת החקר, חומרים שונים, השערה ומסקנה .... התלמידים יבינו שבאמצעות חוויות מעניינות אנו לומדים כיצד לכתוב מחקר מדעי ואת תהליכי העבודה. בואו לניצוץ מחקרי מהנה...
להמשך קריאה

חקלאות מתקדמת- רותמים את הטכנולוגיה לטובת החקלאות

גלעד הוא אגרונום, מומחה באופטימיזציה של גידולים חקלאיים. משתמש בעזרים טכנולוגיים מתקדמים כמו חיישנים, צילום ועיבוד תמונתי על מנת להשיא תוצאות טובות יותר בחקלאות. הניצוץ של גלעד הוא, "חקלאות מתקדמת- רותמים את הטכנולוגיה לטובת החקלאות". בניצוץ עם גלעד מרק נחשף לאתגר החקלאות בעולם מפותח ומודרני בו הדרישה לתוצרת החקלאית עולה, אך המשאבים פוחתים. נראה דוגמאות של עזרים טכנולוגיים מתקדמים והיי-טק בחקלאות, וכיצד זה עשוי להשפיע על המזון העולמי בעתיד ועל מקומה של החקלאות בעולם.
להמשך קריאה

איך משנים את העולם בעזרת טכנולוגיה

שי גורמן גר בהוד השרון ואבא לתלמידה מביה"ס השקמים בהוד"ש. במהלך 20 השנים האחרונות עובד בהייטק. בתחילת דרכו עבד בסטארט-אפים שונים ומזה 13 שנים עובד בחברת מיקרוסופט. עבד בתפקידי ניהול בישראל ובארה"ב וכיום מנהל קבוצה גלובלית (קבוצה שפרוסה על כל העולם) של כ150 מפתחים בישראל, הודו ובארה"ב. הניצוץ של שי הוא," איך משנים את העולם בעזרת טכנולוגיה" אם מעניין אתכם להבין מהי חברת הייטק גלובלית, מה זו מיקרוסופט? איזה פינוקים מקבלים, אילו דברים מגניבים עושים בחברה, איך מפתחים מוצרים שאתם…
להמשך קריאה

יזמות וחדשנות – או איך לוקחים רעיון והופכים אותו למוצר

יניב לוין הייטקיסט, יזם ומנכ״ל של חברת סטארטאפ בתחום הספורט. בעברו היה יניב שחקן כדורגל בליגת העל ולאחר שנים של משחק החליט ליישם הרבה מהעקרונות שלמד בעולם הספורט בתוך עולמות ההייטק, היזמות והחדשנות. הניצוץ של יניב לוין הוא,"יזמות וחדשנות - או איך לוקחים רעיון והופכים אותו למוצר" בניצוץ של יניב לוין נשמע ונכיר איך לוקחים רעיון טוב והופכים אותו למוצר, מהם העקרונות החשובים ליזם, מהם הטעויות שמהם יש להימנע, איך לבנות מצגת שבעזרתה אפשר יהיה להציג ולקדם את הרעיון, איך…
להמשך קריאה

להדפיס את העתיד – הדפסות תלת מימד

אוהב ללכת על השבילים הלא סלולים המחברים בין עולמות המדע והאומנות ובין הטבעי והמלאכותי. סטודנט להנדסת פלסטיקה ופולימרים "שנקר", התמחות ביו רפואית במסלול ישיר לתואר שני בעיצוב למהנדסים, בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול "האוניברסיטה הפתוחה", מדפיס בתלת מימד באופן יום יומי, חוקר חומרים, ממדל, מצייר, ומנסה לחבר בין כל אלו. הניצוץ של שלומי הוא, "להדפיס את העתיד - הדפסות תלת מימד". האם מדפסת תלת מימד היא כלי שימושי או אופנה חולפת ? והאם בעוד כמה שנים תהיה מדפסת תלת ממדית…
להמשך קריאה

הכנת משחות וסבונים טבעיים

תושב רמת גן, נשוי ואב לשלושה ילדים מקסימים. סקרן ואוהב ללמוד. פיתוח אופנועים חשמליים – לאתגר ומשמעות , מדיטציה ועבודה פנימית – לנשמה ולבריאות , סבונים ומשחות טבעיות – ליצירתיות ולמידה! נלמד קצת על הטוב שיש בשמנים צמחיים, נלמד קצת על ארומתרפיה, נלמד קצת על סבונים ומשחות טבעיות שניתן להכין בבית, ונכין סבון ומשחה טבעית! נלמד מה ההבדל בין קוסמטיקה טבעית לזו המסחרית, נקרא יחד תויות של מוצרי קוסמטיקה ונחשוב ביחד על תחליפים טבעיים. בואו לניצוץ של גיא כהן :)
להמשך קריאה

עולם מסוקי הקרב

אסף הוא אב לחמישה תושב הוד השרון. משרת פעיל במילואים בחיל האווירבניצוץ של אסף נגלה את ההיסטוריה של המסוקים ובפרט מסוקי הקרב, נגלה מה מעסיק את הטייסים בקוקפיט ומה היא עבודת צוות, ונזכר בכמה מהמבצעים של מסוקי הקרב של חיל האוויר הישראלי
להמשך קריאה

תעופה, מטוסי קרב ומה שבניהם

עמית איש חיל האוויר, אבא לארבעה, מתגורר במושב בית עובד. מה נדרש כדי להיות טייס או טייסת קרב? בואו להצצה על עולם התעופה, נכיר מקרוב את חיל האוויר הישראלי ונטיס מטוס בעצמנו.
להמשך קריאה

איזון הגוף והמחשבה

גבע מטפל הוליסטי רפלקסולוג בכיר מתמחה בחרדות וחוסר איזון נפש גוף. הניצוץ שלו הוא, "איזון הגוף והמחשבה"בניצוץ של גבע נכיר את סיפורו האישי ונלמד את דרכו בחיים. נקבל כלים לאבחן את עצמנו ואת הסביבה. נלמד את השיטות להגיע לריכוז יותר נכון. ונלמד מהם טיפולים אלטרנטיביים.
להמשך קריאה

בית מרקחת טבע ובריאות – ניהול

עופר ישי מהבעלים של בית מרקחת טבע ישי. בית מרקחת הקיים משנת 1993. הוא מאמן אישי ויועץ ארגוני לעסקים קטנים. פנסיונר המוסד לביטוח לאומי. הניצוץ שלו הוא, "בית מרקחת טבע ובריאות - ניהול" ניהול בית מרקחת השם דגש רב על טבע ובריאות בצד העולם התרופתי. בניצוץ של עופר ישי נלמד כיצד אנו מחדירים לקהל לקוחותינו את החשיבות של הרפואה המניעתית והשימוש בתוספי תזונה והומיאופתיה לבריאותם. נתוודע למערכת היחסים בין הרפואה הרגילה לבין הרפואה הטבעית.
להמשך קריאה

להצליח בהייטק ללא ידע מקדים

רותם פרץ, בן 41, נשוי, אבא לשלושה ילדים וכלבה, מתכנת בסטארטאפ. הגיע להייטק במקרה וללא ידע מקדים. יצירתיות וחדשנות מובילים את חייו. הניצוץ שלו הוא, "להצליח בהייטק ללא ידע מקדים". בואו לניצוץ של רותם פרץ ונגלה יחד מהי תעשיית ההייטק? מהו סטארטפ? מה נדרש כדי להצליח בעולם הזה? האם חייבים תואר אקדמאי? אלו תכונות חשובות?
להמשך קריאה

קול- הממשק הלוהט לתפעול בית חכם

גיא מנהל שיווק ופיתוח עסקי בחברת הרמאן. אבא לשלושה ילדים, מתגורר בנס ציונה. הניצוץ שלו הוא, "קול- הממשק הלוהט לתפעול בית חכם".איך אפשר להיעזר ברמקול כדי לקדם את תחום הבריאות? האם חשבתם פעם איך קול יכול לשדרג את תחום בטיחות ברכב? בעידן בו טכנולוגיה משתנה ומתקדמת, כל שיפור יכול להיות תשתית לשדרוג איכות החיים שלנו. בואו לניצוץ של גיא אגין להצצה אל עולם טכנולוגי, ניחשף לפונקציות שהולכות להפוך את ההתנהלות שלנו בעולם- לחכם יותר.
להמשך קריאה

פסטה, בושם וטכנולוגיה

עינת ארביב, תושבת תל מונד ואמא לשלושה ילדים. מנהלת מערכות מידע בעבודתה והיא חווה ניצוץ כאשר מערכות מחשב מצליחות לגרום לאנשים לעבוד פחות קשה. את המחשב הראשון שלה קיבלתי כבר בגיל 10 והוא היה המחשב היחיד בשכונה, מאז קשה לה להתנתק. הניצוץ שלה הוא "פסטה, בושם וטכנולוגיה". בניצוץ של עינת ארביב נחשף לתהליך הארוך באמצעותו מגיעים אלינו מוצרים שונים מרחבי העולם. נראה איך מתנהלים מחסנים אוטומטיים גדולים ונציג את המנגנונים הטכנולוגיים הפועלים מאחורי הקלעים.
להמשך קריאה

פיתוחים טכנולוגים והשפעתם על חיינו

עמית זהר, עובד מעל 20 שנה בניהול פיתוח תוכנה בתעשיה. בעל תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה, בעל תואר שני במדעי המחשב ובעל תעודת הוראה. בנוסף, מרצה באקדמית תל אביב-יפו. הניצוץ שלו הוא, "פיתוחים טכנולוגים והשפעתם על חיינו". בניצוץ של עמית זהר נחשף למהפכות הטכנולוגיות וכיצד הן משפיעות על חיינו. ההרצאות כוללות דוגמאות של רכיבים שמשפיעים על חיינו בכל יום. נבקר בחברת הייטק. במסגרת הביקור נחשף למוצרי החברה ולתהליכי הפיתוח.
להמשך קריאה

מהפכת המידע משנה את חיינו – מה צופן העתיד?

יאיר הוא מהנדס תוכנה, עובד בחברת אינטל כמנהל צוות פיתוח בתחום תקשורת מחשבים ומיחשוב ענן, וגם אבא, חובב טיולים, קריאה ולימוד של דברים חדשים. הניצוץ שלו הוא, "מהפכת המידע משנה את חיינו - מה צופן העתיד?".בניצוץ של יאיר אדוריאן נלמד על מהפכת המידע, מה זה ביג דאטה ומהו מחשוב ענן - איך זה עובד? נחשף לפיתוחים טכנולוגיים מגניבים, כאלו שקיימים כבר היום וכאלו שעדיין בפיתוח וישנו את חיינו בעתיד.
להמשך קריאה

כיצד מקימים חברת סטארטאפ טכנולוגית

רונן לאלזר הוא מהנדס מערכות השרות על טכנולוגיות חדשניות , הוא אבא לעידו יעל ונועה, גר בראשון לציון, ועוסק כמהנדס פיתוח בכיר בלנדא מערכות דפוס דיגיטליות, הניצוץ שלו הוא "כיצד מקימים חברת סטארטאפ טכנולוגית".אם טכנולוגיה חדשה מושכת אתכם ותרצו להבין כיצד מפתחים מוצרים חדשניים בצוות, ואם אתם טיפוסים טכניים וסקרנים - מקומכם אתנו. בואו ללמוד כיצד מפתחים פרויקט חדשני וכיצד בעצם מקימים חברת סטארטאפ טכנולוגית. בניצוץ של רונן נלמד כיצד מקימים חברת סטארטאפ טכנולוגית כמהנדסים לעתיד, נלמד מה זה בכלל…
להמשך קריאה

אדריכלות

אהרוני כהן, נשוי ואב לשתיים, גר בגבעתיים. אהרוני הוא אדריכל במקצועו והניצוץ שלו הוא, "אדריכלות". בניצוץ של אהרוני כהן נטעם ממקצוע האדריכלות, נראה כיצד משלב האדריכל בין מתמטיקה, אומנות, פילוסופיה ותחומים נוספים רבים בעבודתו. נלמד להבין את החלל העוטף אותנו וכיצד הוא משפיע על חיי היום יום שלנו. בואו לניצוץ המעוצב של אהרוני.
להמשך קריאה